
HYVÄKSYTTY MEEDIO

Ensimmäinen henkinen kokemukseni
Kaikilla meedioilla on kertomus ensimmäisestä kokemuksestaan henkien kanssa. Tämä on erään näkijän kertomus ensimmäisestä henkisestä kokemuksestaan.
Ollessani 6- vuotias, minulla oli ensimmäinen henkinen kokemus yhdessä isoäitini kanssa.
Oli talvi ja satoi ensilunta. Asuimme vaaleanpunaisessa talossa, jonka omisti sinkkikaivos, jossa äiti ja isä olivat töissä. Isosiskolleni oli tapahtunut asioita, jotka viittasivat myös hänen olevan näkijä, mitä emme silloin uskoneet. Nykyisin uskon vahvasti, että myös siskoni on näkijä.
Isoäitini oli vierailulla. Makasimme hänen kanssaan lukemassa kirjaa. Kuten tavallista, makasimme pitkään jutellen, sillä isoäiti ja isoisä ovat ”toiset vanhempani”. Maaten jutellessamme, kuulimme jonkun tulevan pihaan. Äiti ja isä olivat jo nukkumassa. Katsoimme ulos, mutta emme nähneet ketään. Menimme nukkumaan ja jatkoimme vielä juttelua. Isoäidillä on tapana antaa minulle erityisapua monessa asiassa. Nykyään käytän kuitenkin ennustajaa tai mahdollisesti ennustusonlinea avun saamiseen.
Hetken kuluttua kuulimme saman äänen, katsomme ulos ja näimme jonkun jättävän jalanjälkiä, mutta emme nähneet ihmistä eikä eläintä, pelkkiä jalanjälkiä. Pelästyin ja niin myös isoäiti. Kumpikaan meistä ei uskonut silloin ennustajiin, energiahoitoihin tai näkijöihin. Seisoimme katsomassa kuinka jalanjäljet johtivat ulko-ovelle, kuulimme jonkun koputtavan, mutta emme nähneet ketään. Isä kuuli koputuksen ja nousi ylös avaamaan, mutta ulkona ei ollut ketään.
Kun kerroimme mitä olimme nähneet, hän sanoi meidän nähneen unta. Kun isä oli mennyt takaisin nukkumaan, seisoimme isoäidin kanssa katsomassa ulos ikkunasta odottamassa, että jotakin tapahtuisi uudelleen. Näimme näkymättömän hahmon vaeltavan pihasta ulos tielle päin. Näimme vain jalanjälkiä, emme muuta.
Olemme jälkeenpäin isoäidin kanssa jutelleet tästä monta kertaa ja kuinka minun henkinen aikani alkoi silloin. Olen tämän kokemuksen jälkeen törmännyt näkijänä useisiin tilanteisiin ja olen tavannut useita ennustajia. Myöhemmin muutimme sieltä pois. Jälkeenpäin saimme kuulla paikan olevan sinkkikaivoksen ”pahin” kummitustalo.
Olen aloittanut jälkeenpäin työn näkijänä ja ennustajana. Tämä tapahtuma pysyy aina mielessäni, mutta henkisen tien ohjauksen kautta olen myös ymmärtänyt näkemäni. Näitä tapahtumia voi todella ennustaa ja Tarotoppaat voivat antaa vastauksen siihen, kuka on kysymyksessä. Voin todellakin suositella ennustuslinjalle soittamista, jotta voi jutella ennustajan kanssa vastaavista kokemuksista. Hakusanoilla ennustaminen, selvänäkijä, unil-ennustaja, meedio tai näkijä löydät helposti lisätietoa. Ennustus voi antaa sinulle vastauksen ja saat samalla sinua auttavaa henkisen tien ohjausta. Jos olet näkijä, on tiedosta sinulle hyötyä, jotta voit opetella kehittämään ja hyödyntämään lahjaasi.
Toimittaja: S. Tuominen
Jos olet kiinnostunut ja haluat puhua henkisen neuvonantajan kanssa, soita!
Suositeltuja artikkeleita sinulle
Unien tulkinta 2
Kuuntele kuinka äärettömyys puhuu
Viimeinen ulospääsy
Miau tuonpuoleisesta
Kolme energiahoitotapaa
Energiahoito on yksi vaihtoehtoisen lääketieteen harjoittamisen muoto, joka käsittelee äkillistä kipua, kroonista särkyä ja muita terveysongelmia. Se avaa tukoksia ja saa energiavirtauksen liikkeelle.