Kiitollisuudesta

2. kesäkuuta 2025
Author: Serena
[@title]

Tämä kortti nousi meille runsauden enkelit pakasta, koska enkelit halusivat muistuttaa meitä keskittymään kaikkeen hyvään mitä meillä on, eikä murehtimaan ja valittamaan taloudellisista asioista.  Negatiiviset energiat vetävät vain puoleensa lisää huonoja uutisia.

Enkelien viesti varallisuudestasi kehottaa olemaan kiitollinen siitä, mitä sinulla jo on  sen sijaan että murehtisit mitä sinulla ei ole. Kenestä ja mistä olet kiitollinen juuri tällä hetkellä? Pysy keskittyneenä juuri kiitollisuuteen, niin sinulla voi olla vielä mahdollisesti hämmästyttävä varallisuus. Tämä on kaikkein paras tapa kasvattaa omaisuuttasi ja taloudellisia varojasi.

Sinä voit kirjoittaa listan, johon merkitset kaikki ne asiat, joista sinulla on aihetta olla kiitollinen. Voit tehdä sen jopa päivittäin, ja nopeasti tulet huomaamaan kuinka onnellinen oletkaan.

Kesäisin terveisin Serena, 246.

Viimeisimmät blogikirjoitukset

Adonis
23. lokakuuta 2025
Kreikkalaisen taruston mukaan Adonis sai alkunsa Myrrhan ja hänen isänsä välisestä rakkaussuhteesta. Myrrha oli...
Jumalatar Afrodite
21. lokakuuta 2025
Useimmat meistä ovat varmasti kuulleet ainakin ohimennen kauneuden jumalatar Afroditesta. Muinaisen kreikkalaisen...
Mytologiasta
19. lokakuuta 2025
Olen nyt kirjoittanut muutaman postauksen, jossa olen kertonut vanhoista myyteistä ja tarinoista. Oletko koskaan...
Pandoran lipas
18. lokakuuta 2025
Kreikkalaisessa jumaltarustossa Pandora on  nainen, joka toi pahuuden ihmiskunnalle. Zeus, eli kreikkalaisen...
0700-80000
Soita nyt!