Itsekuri

2. elokuuta 2025
Kirjoittaja: Serena
Itsekuri

Onko sinulla hyvä itsekuri? Jos olet päättänyt tehdä jotain, suoritatko tehtävän loppuun vai jätätkö sen heti kesken, jos koet vastoinkäymisiä?

Meidän sieluillamme on aina tavoite, mutta me olemme valinneet syntyä eli inkarnoitua tähän maailmaan, jossa meillä on paljon häiriötekijöitä. Maapallon sanotaan olevan esteiden ja haasteiden ulottuvuus. Sinä olet kumminkin saanut tietyn määrän itsekuria synnyinlahjanasi.

Häiriötekijät voivat helposti saada meidät poikkeamaan meidän sielunpolultamme ja silloin meiltä jää saamatta hyvin etukäteen  suunniteltuja tarpeellisia  opetuksia, joita tarvitsemme luontaiseen kasvuumme.

Muistuta itseäsi siitä, mitä olet tullut tekemään tänne maan päälle. Nyt sinulla on erinomainen tilaisuus arvioida jälleen sinun päämääriäsi ja käydä läpi elämääsi käsitelläksesi elämääsi uudella tavalla.

 

Elokuisin terveisin, Serena, 246.

Serena

"Matkaa kanssani kohti oivalluksia"

Minä olen intuitiivinen selvänäkijä ja tarottulkitsija ja blogissani kirjoitan enkeleistä, tarot- ja oraakkelikorteista, energioista, elämänhallinnasta, haasteista, hyvinvoinnista, ihmissuhteista, tunteista, astrologiasta, numerologiasta ja elämän muutoksista.

Viimeisimmät blogikirjoitukset

Kaikki blogikirjoitukset
Viisasten kivi
Serena
30. joulukuuta 2025
Kirjoittaja: Serena
Mytologiassa on puhuttu läpi vuosituhansien Viisasten Kiven kaltaisista taikakaluista, kuten esimerkiksi Graalin...
Välirikko
Serena
26. joulukuuta 2025
Kirjoittaja: Serena
Nykyajan suuri ongelma on aikuisten lasten ja vanhempien rikkoutuneet välit. Monet vanhemmista odottavat...
Minäkö hankala ihminen
Serena
25. joulukuuta 2025
Kirjoittaja: Serena
Näin joulun alla onkin hyvä miettiä, että miten tulee jouluna toimeen sellaisten sukulaisten kanssa, jotka ovat...
Lisää voimavaroja arkeen
Serena
22. joulukuuta 2025
Kirjoittaja: Serena
Tuntuuko arki vievän sinusta viimeisimmätkin hituset sinun voimavaroistasi? Oletko miettinyt, että miten saisit...
0700-80000
Soita nyt!