
![[@title]](https://res.cloudinary.com/redhatholdings/image/fetch/w_900,h_519,c_fill,q_auto,f_auto/https://www.ennustaja24.fi/uploads/agent_blog_dev/pahuuden-syntymisest.jpg)
Ihmiskunnalle on ollut pitkään mysteeri, mistä pahuus on oikein syntynyt. Meidän tulee kuitenkin hyväksyä se fakta, että pahoja asioita tekevät ihmiset ovat hyvin samanlaisia kuin me muutkin. Tutkijat ovat löytäneet vain hyvin pieniä rakenteellisia eroja pahantekijöiden aivoista ja aivokuoresta.
Eräs löydös on se, että kiintymyksen muodostumisen häiriö on mahdollisesti ollut lapsuudessa. Pahaa tekevää ihmistä on pahoinpidelty joko fyysisesti tai psyykkisesti. Tämä on muodostunut esteeksi empatian tunteen kehittymiselle aivoissa.
Brittiläiset tiedemiehet ovat löytäneet Maoa -geenin yhteyden käyttäytymishäiriön kehittymiseen. Tällä olisi myös yhteyttä kaltoinkohteluun lapsuudessa. Myös testosteronitaso, jolle vauva kohdussa altistuu, vaikuttaa hänen myötäelämisen taitonsa kehittymiseen.
Kun tämä myötäelämättömyyden kyky yhdistyy vainoharhaisuuteen sekä ahdistukseen, ja ihmisellä ei ole tarpeeksi päämääriä elämässään, hän voi ryhtyä tekemään ilkeitä asioita.
Soittelemisiin, Serena, 246.

"Matkaa kanssani kohti oivalluksia"
Minä olen intuitiivinen selvänäkijä ja tarottulkitsija ja blogissani kirjoitan enkeleistä, tarot- ja oraakkelikorteista, energioista, elämänhallinnasta, haasteista, hyvinvoinnista, ihmissuhteista, tunteista, astrologiasta, numerologiasta ja elämän muutoksista.



