Aivastus! terveydeksi! God bless!
Nykyisenä hyperteknisenä aikana tiede on auttanut meitä jopa Marsin valloituksessa. Silti on olemassa ihmisiä, jotka ovat taikauskoisia ja uskovat erilaisiin myytteihin.
Luoja on tehnyt kaiken elollisen ja elottoman, joten sangen usein transsendentaaliset asiat liitetäänkin Jumalaan. Pyydetään Jumalalta apua esimerkiksi epänormaalien tapahtumien poistamiseen. Saatetaan jatkuvasti ajatella esimerkiksi pahoja henkiä ja niiden olemassaoloa tietyssä tilassa. Kaikki henget eivät kuitenkaan ole haitallisia, mutta huolestuminen näistä asioista voi viedä ihmisen mielenrauhan.
Saadakseen sielulleen rauhan monet etsivät pyhien ihmisten, Pyhimysten apua lähettääkseen henget takaisin Jumalan huomaan. Nämä ihmiset saattavat olla uskonnoltaan kristittyjä, hinduja, muslimeja, sikhejä. Jokainen heistä kuitenkin seurailee lähes samanlaista kaavaa saadakseen vapautettua ihmisen, jota henget kiusaavat. Varsinkin Intiassa on lukemattomia henkisiä opettajia, guruja ja pyhiä ihmisiä, jotka ovat erikoistuneita henkimaailman ilmiöihin.
Epätoivottujen olentojen poistaminen kotoa tehdään tiettyä kaavaa käyttäen. Siihen tarvitaan puhdistavia, pyhiä esineitä:
Risti, Daavidin Tähti tai jokin muu oman uskonnonharjoituksen symboli. Voidaan myös käyttää esimerkiksi kaulassa ja muutoin avoimesti puhdistettavassa tilassa.
Kosher tai merisuolaa ja pyhitettyä vettä, jota vihmotaan koko asuntoon lähtien ulkorapuista.
Suitsuketikku tai papin käyttämä kadila (Ortodoksit), joka puhdistaa kodin ilmaa.
Sytytetty valkoinen kynttilä, jonka kanssa kuljetaan kaikissa kodin tiloissa.
Pyhät rukoukset, joita resitoidaan koko puhdistusprosessin ajan.
Vähintään 2 henkilön tulisi olla läsnä ja henkien häiritsemien ihmisten pitäisi pysyä kodin ulkopuolella koko toimituksen ajan.
Kaikkien kodin ikkunoiden ja ovien tulisi olla täysin avoimia, jotta henget pääsevät ulos.
Näiden vaiheiden jälkeen puhdistusprosessi on valmis. Henkien kiusaama ihminen/ihmiset voivat palata kotiin täysin varmoina siitä, että epätoivottu vieras/vieraat ovat poistuneet.
Nykyisenä hyperteknisenä aikana tiede on auttanut meitä jopa Marsin valloituksessa. Silti on olemassa ihmisiä, jotka ovat taikauskoisia ja uskovat erilaisiin myytteihin.
Koen olevani hyvin henkinen ihminen ja uskon myös Jumalaan. Kokemukseni mukaan henkiolennot ovat läsnä kaikkialla ympärillämme ja he myös auttavat meitä eri elämän tilanteissa.
Syntyessämme emme tunteneet tätä maailmaa. Emme olleet tietoisia kuinka tämä maailma on luotu. Nyt aikuisina tiedämme, että aineelliset asiat ovat ihmisen luomia ja kehityskulku jatkuu edelleen.
Pelikorteilla ennustaminen on yksinkertainen tapa kanavoida oman sielun ja sisimmän viestejä.
Noituus on yksi maailman vanhimmista mutta väärinymmärretyistä hengellisistä perinteistä.